Žinutė, kurią būtina vienąkart išgirsti ir paskleisti iš lūpų į lūpas

pol112365„Niekada neįsileiskite į savo namus asmenų, gąsdinančių jus netikrų pinigų turėjimu ir pasišovusių tuos pinigus patikrinti.“ Tai žinutė, kurią būtina visiems vienąkart išgirsti ir paskleisti gyvuoju telefonu – iš lūpų į lūpas.

Nesvarbu, kuo jums telefonu paskambinę nepažįstami asmenys prisistatytų – policijos pareigūnais, socialiniais darbuotojais, seimo nariais ar pačiu prezidentu. Jei nenorite prarasti savo santaupų, durų jiems neatidarykite ir nesileiskite su jais į kalbas. Jei jums neramu,kad turimi pinigai gali būti netikri, tiesiog paskambinkite Bendrojo pagalbos centro telefonuar nueikite pas kaimynus ir pasikalbėkite apie netikėtą pinigų „tikrintojų vizitą. Tačiau jų pačių į namus jokiu būdu neįsileiskite, nes tai - sukčiai ir vagys, kurie, dangstydamiesi įvairių institucijų vardais, jūsų pinigus pasisavins.

Tai žinutė, kurią policijos pareigūnai transliuoja nuolat, tačiau visų žmonių ji kažkodėl nepasiekia, nes matyt, manoma, kad jiems taip negali atsitikti. Matyt, tikimasi, kad sukčiai siautėja ten, kažkur, o iki jų neatsibels. Patikėkite, atsibels, nes jie intensyviai dirba, skambindami iš eilės visiems fiksuoto ryšio abonentams ir prisistatydami, dažniausiai banko darbuotojais ar policijos pareigūnais, pasakoja išgalvotas istorijas apie pas žmogų atsiradusius netikrus pinigus ir būtinybę juos patikrinti bei galimybęjuos pakeisti tikrais pinigais. Kadangi fiksuotu ryšiu dažniausiai naudojasi senyvo amžiaus žmonės, tad juos labai lengva išgąsdinti žinia, kad jie disponuoja netikromis kupiūromis. Tad dar ir dar kartą pasikalbėkite su savo tėvais ir kitais jums artimais senjorais, kad jokių pinigų “tikrintojų” į butą neįsileistų, o geriau su pinigėliais nueitų į banką ir ten įsitikintų, kad jų turimi banknotai tikri.

Pastaruoju metu sukčiai, besiveržiantys tikrinti į namus netikrų pinigų, ypač atakuoja Šiaulių miesto ir rajono gyventojus. Paskutinis toks įvykis buvo užfiksuotas liepos 12 d. Kuršėnuose. 75 moteris, policijos pareigūnu apsimetusiu vyrui, atidavė 4550 eurų.

Na, o 87 metų Šiaulių gyventoja savo pinigus išsaugojo todėl, kad žinia apie būsimą pinigų “tikrintojų” vizitą pasidalijo su kaimyne. Senjorei telefonu buvo liepta sudėti visus turimus pinigus į vokelį ir laukti, kol ateis policijos pareigūnas ir pinigus pakeis į tikrus. Prieš tai dar pasiteiravo, kiek ir kokių kupiūrų ji turi. Moteris susirinko savo visus pinigėlius ir išskubėjo pas kaimynę. Tai ir išgelbėjo senjorės santaupas.

Budas.lt nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode