Manekenės žūties byloje nuteisti A. Miltenis ir R. Pinikas siunčiami už grotų

grotuKlaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį atmetė nuteistųjų manekenės Dovilės Didžiūnaitytės žūties byloje apeliacinius skundus ir paliko jiems galioti laisvės atėmimo bausmes.

„Nukentėjusiosios (šeimos – BNS), nuteistųjų apeliaciniai skundai atmesti, jiems liko galioti dvejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmės. Prokurorės apeliacinis skundas patenkintas iš dalies – A. Miltenio sunkinančia aplinkybe pripažintas jo neblaivumas ir kad tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui“, – BNS sakė teismo atstovė Dovilė Saulėnienė.

2022 metų spalio pabaigoje Klaipėdos apylinkės teismas gydytoją Aivarą Miltenį pripažino kaltu dėl išžaginimo, o Ričardą Piniką – kaltu dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Abiem vyrams teismas skyrė vienodai – po dvejus su puse metų nelaisvės.

Po apygardos teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo, tačiau jis per tris mėnesius gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

Nei R. Pinikas, nei A. Miltenis savo kaltės nepripažįsta. Jie į apygardos teismo posėdį ketvirtadienį neatvyko.

Baudžiamosios bylos nagrinėjimą apeliacine tvarka teismas baigė nagrinėti pernai lapkritį. Nuosprendį ketinta skelbti sausio pradžioje, tačiau dėl didelės bylos apimties ir teisėjų užimtumo kitose bylose, jis atidėtas. 

Pirmos instancijos teismo sprendimą apskundusi prokuratūra prašė nuteistiesiems skirti griežtesnes bausmes – laisvės atėmimą trejiems metams ir devyniems mėnesiams. Tokių bausmių buvo prašyta ir pirmos instancijos teisme.

Joje priimtą verdiktą be prokuratūros taip pat apskundė ir A. Miltenio gynėjas bei žuvusiosios advokatas. 

A. Miltenis prašė teismo jį išteisinti dėl išžaginimo, o R. Pinikas apeliaciniu skundu prašo perkvalifikuoti jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką iš neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti į neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

D. Didžiūnaitytės šeimai pirmos instancijos teismo sprendimu buvo priteista po 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Civilinis ieškinys, kuriuo žuvusiosios šeima prašė 200 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, paliktas nenagrinėtas.

Modeliu dirbusi D. Didžiūnaitytė žuvo 2017 metų lapkritį Klaipėdoje, iškritusi iš viešbučio 14 aukšto. Jos kūne buvo aptikta narkotinių medžiagų. 

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode