Baneris
Pradedama suslėgtų biodujų infrastruktūros plėtra Lietuvoje: siekiama įrengti ne mažiau kaip 30 biodujų punktų

punktuSusisiekimo ministerija paskelbė kvietimą teikti suslėgtų biodujų pildymo viešųjų punktų įrengimo projektų įgyvendinimo planus, tam numatyta 6,9 mln. Eur. Tikimasi, kad pasinaudojus investicijomis, bus įrengta ne mažiau kaip 30 paslaugas teikiančių (biodujų) punktų su stotelėmis.

Svarbu: kaip patikslinti durpžemių plotus?

plotusPareiškėjai, įžvelgę durpžemių nustatymo netikslumus ariamoje žemėje pagal Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašą, turi kreiptis į valstybės įmonę Žemės ūkio duomenų centrą su prašymu patikslinti durpžemių žemėlapį.

Po atnaujinimo visuomenei atidaromas Pašilių stumbrynas

atidarVĮ Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninis padalinys spalio 2 d. 12 val. visuomenę kviečia kartu atverti atnaujinto Pašilių stumbryno duris bei išrinkti vardus dviems šiemet pasaulį išvydusiems stumbriukams. Atnaujintame stumbryne sukurtos geresnės sąlygos tiek stumbrams, tiek lankytojams, taip pat padidintos galimybės šių žinduolių populiacijos valdymui Lietuvoje ir moksliniams tyrimams.

Rudens fiesta: įtraukiančios šventės su lauko palapinėmis renginiams

lauko-palapineRuduo savo spalvų kaleidoskopu ir gaiviu oru vilioja mus išeiti į lauką ir pajusti jo grožį. Tarp ošiančių lapų ir auksinių atspalvių nėra geresnio būdo švęsti šį gyvybingą metų laiką, nei surengti svaiginančią fiestą lauke. Šiame straipsnyje patyrinėsime, kaip lauko palapinių įrengimas gali paversti jūsų susibūrimą magiška patirtimi, netgi vėstančio sezono metu.

Gyventojai bus informuojami dėl natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapių

pievuValstybinė saugomų teritorijų tarnyba pradėjo tvirtinti natūralių pievų ir ganyklų bei pelkių ir šaltinynų, kurių plotai Lietuvoje palaipsniui mažėja, žemėlapius. Apie tai bus informuoti savininkai, į kurių valdas patenka šios saugotinos ekosistemos, kurioms taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos (SŽNS).

Baigėsi akcija „Poilsiauk atsakingai“: aplinkosaugininkai pastebi didėjantį žmonių sąmoningumą saugoti aplinką

pastebiAkcijos „Poilsiauk atsakingai“ metu Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikrino ir konsultavo poilsiautojus dėl aplinkosauginių reikalavimų laikymosi gamtoje. Per 2 mėnesius vykusią akciją atlikti 364 reidai, patikrinti 2938 fiziniai asmenys ir 150 ūkio subjektų, buvo nustatyti 382 pažeidimai. 

Kur dėti nebenaudojamą šaldytuvą?

saldytuvasNet ir kokybiškas bei itin patvarus šaldytuvas anksčiau ar vėliau gali sugesti. Jeigu jums taip atsitiko, pats metas ieškoti ne tik naujo šaldytuvo, bet ir sugalvoti ką daryti su senuoju. Nebenaudojamo šaldytuvo negalima išmesti bet kur, jį reikia priduoti į tam skirtą vietą, jog neterštumėte aplinkos, kurioje gyvenate. Kai kurie šaldytuvo komponentai, netinkamai išmesti ir laikomi, gali pakenkti žmonėms, gyvūnams, augalams. Šaldytuvų išvežimas į jiems skirtą vietą yra svarbus, todėl su tokio tipo atliekomis būtina elgtis atsakingai.

Kodėl statybose būtina techninė priežiūra?

statybosStatybos yra itin atsakingas procesas, reikalaujantis daug žinių, investicijų bei atsakomybės. Statybos projektai gali būti labai įvairūs, pradedant nuo mažų gyvenamųjų namų ir baigiant dideliais komerciniais arba infrastruktūros projektais, tokiais kaip tiltai, keliai, oro uostai. Statybos dažnai yra pilnos iššūkių, nes reikia užtikrinti saugų ir efektyvų statybų vykdymą, siekiant užtikrinti ne tik pastatų ir konstrukcijų kokybę, bet ir darbuotojų bei aplink esančių žmonių saugumą. Todėl šiame sektoriuje yra svarbi nuolatinė techninė priežiūra, saugumo standartų laikymasis ir tinkamas resursų valdymas.

Kokie yra mini rekuperatorių privalumai?

rekuperatoriaiMini rekuperatorius yra kompaktiškas, sumažinto galingumo ventiliacijos įrenginys, skirtas mažoms erdvėms. Vienas didžiausių šio įrenginio privalumų yra jo ekonomiškumas, funkcionalumas. Mini rekuperatorius padeda reguliuoti drėgmės lygį namuose, gerina oro kokybę, užkerta kelią pelėsio ar drėgmės kaupimuisi, padeda išvengti dulkių, bakterijų, o tai yra itin svarbu mūsų sveikatai. Mini rekuperatoriai pasižymi kur kas žemesne kaina bei paprastesniu montavimu.

Kodėl verta namuose įsirengti židinį?

zidinysŽidiniai yra namų apstatymo elementai, turintys įtakos jo atmosferai ir suteikiantys šeimyniškumo. Židinys dažniausiai užima reprezentacinę vietą svetainėje, taip sukurdamas nepakartojamą erdvę poilsiui, skatinančią leisti laiką su artimaisiais. Židiniai taip pat neįkainojami vėsiais vakarais, kai po sunkios dienos galėsite atsipalaiduoti grožėdamiesi už stiklo šokančiomis liepsnomis. Tačiau daugelis žmonių vis dar mano, kad židinys yra nereikalingos išlaidos, atsisako jo įrengimo. Ar esate tikri, kad šis sprendimas teisingas? Štai keletas privalumų, kurie įtikins, kad židinys yra gera idėja.

3 interjero sprendimai, kurie padarys bet kurią virtuvę patogesne

interjerasVirtuvė yra namų širdis, kur susirenkame ruošti valgį, dalintis istorijomis ir kurti malonius prisiminimus. Tai erdvė, kuri turi būti ne tik funkcionali ir patogi, bet ir estetiška. Jaučiate, kad Jūsų namų virtuvėje kažko trūksta? Pasvarstykite gal vienas iš šių sprendimų, nesunkia įgyvendinamų interjere, gali pakeisti Jūsų kasdienybę virtuvėje.

Žuvinte apsistojo rekordinis skaičius pilkųjų žąsų

pilkujuŽuvinto ežere ekologai šiomis dienomis suskaičiavo beveik devynis tūkstančius septynis šimtus apsistojusių pilkųjų žąsų. Dar kažkiek jų nakvoja kituose Žuvinto biosferos rezervato ežeruose – Amalve, Žaltytyje, tad netenka abejoti – pilkųjų žąsų sankaupa šioje saugomoje teritorijoje pasiekė ir viršija dešimtį tūkstančių paukščių.

Žaliosios atliekos: kaip teisingai jas tvarkyti, kad nebūtų kenkiama aplinkai

tvarkytiNors vasara jau pasibaigė, tačiau lauko darbai dar nėra pasibaigę. Pjaunama žolė, genimos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės. Taip susidaro biologiškai skaidžios atliekos dar vadinamos žaliosiomis atliekomis. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, ką apie bioskaidžių atliekų tvarkymą reikia žinoti ir kokia atsakomybė laukia tų, kurie nesilaiko reikalavimų. 

Žemaitijoje aptikta nevietinė grybų rūšis

grybuŽemaitijos nacionaliniame parke esančiame Babrungėnų miške rasta daug raudonojo auksabaravykio įvairaus augumo vaisiakūnių. Tai baravykinių šeimos valgomas grybas, natūraliai augantis Šiaurės Amerikoje, bet jau daugiau nei prieš du dešimtmečius paplitęs Kuršių nerijoje. Dar šį baravyką vadina „balsevičiuku“ pirmą kartą jį suradusio eigulio garbei.

Žemės ūkio ministerija kviečia sunkumų dėl karo Ukrainoje patiriančius ūkius pasinaudoti lengvatinio finansavimo galimybe

sunkumuKarui Ukrainoje tęsiantis, Lietuvos ūkio subjektai ir toliau susiduria su likvidumo problemomis. Atsižvelgiant į nesumažėjusį ūkių poreikį pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis, liepos mėnesį buvo skelbtas pakartotinis kvietimas finansų tarpininkams toliau įgyvendinti skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti reaguojant į Rusijos agresiją prieš Ukrainą“.

Seimas: kompensacijų už šildymą prašytojų turtas vėl bus vertinimas

seimasKompensacijų už šildymą bei kitų socialinių išmokų gavėjų turtas nuo šio šildymo vėl bus vertinimas. Tvarka, kai jis nevertinamas, galioja trejus metus ir turėjo baigtis 2024 metų balandžio pabaigoje. 

Seimas antradienį priėmė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas: už balsavo 91 Seimo nariai, prieš buvo 9, o susilaikė 20. 

Buhalterinės apskaita, apskaitos paslaugos Mažeikiuose gera kaina

buhalterŠiandieninėje konkurencinėje aplinkoje mažosios įmonės susiduria su daugybe iššūkių. Vienas iš svarbiausių pasirinkimų, kurį jos turi priimti, yra tas, ar rinktis profesionalias apskaitos paslaugas. Šis sprendimas gali turėti didelės įtakos verslo augimo trajektorijai. Šiame straipsnyje pabrėžiama apskaitos paslaugų nauda mažosioms įmonėms.

Priminimas daugiabučių gyventojams: dar galima teikti paraiškas subsidijoms už saulės elektrinių įrengimą

irengimaAplinkos ministerija primena, kad vis dar tęsiasi paraiškų teikimas daugiabučių gyventojams subsidijoms už saulės elektrinių įrengimą. Šiai priemonei iš Klimato kaitos programos numatyta 3 mln. eurų.

Kvietimas tęsis iki 2023 m. gruodžio 8 d. arba tol, kol pakaks skirtų lėšų paramai. Šiuo metu yra gautos 54 paraiškos už 366 681 eurų. Pasibaigus skirtoms lėšoms, kvietimas bus stabdomas.

Mokslo metus pasitikite išmaniai: ypatingi „Tele2“ pasiūlymai įrenginiams ir praktiškos dovanos

tele209bŠiais laikais, ruošiantis naujiems mokslo metams, sąsiuvinių, rašiklių ir vadovėlių dažnai nepakanka, todėl moksleivių tėvai dairosi ir į išmaniųjų įrenginių lentynas. O tam, kad būtų ne tik paprasčiau juos išsirinkti, bet ir sutaupyti, mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ prieš pat mokslo metus parengė specialius pasiūlymus įvairiausiems mokslui bei laisvalaikiui praversiantiems išmaniesiems įrenginiams. Daugiau informacijos apie specialius pasiūlymus rasite – www.tele2.lt.

Į Lietuvą atplukdyti sinchroniniai kompensatoriai: užtikrins elektros tinklo stabilumą po sinchronizacijos

elektrosĮ Klaipėdos uostą atgabenti sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais svarbūs įrenginiai – du sinchroniniai kompensatoriai. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ vykdomas šalies energetinę nepriklausomybę didinantis projektas yra vienas svarbiausių Lietuvai kryptingai siekiant sinchronizacijos ir integracijos su kontinentinės Europos tinklais.

Kokios pagrindinės briketų rūšys?

brikeMedienos briketai yra kietasis kuras, kurio gamybai naudojamos medienos atliekos, t.y. pjuvenos ar skiedros. Jai būdingas didesnis nei medienos kaloringumas, mažesnė drėgmė ir didelis tankis. Tai kuro medžiaga židiniams, krosnelėms ir katilams, kurių rasite dekoskalda.lt

Medienos briketai turi gana platų pritaikymo spektrą, nes naudojami kaip kuras namo šildymui, t.y. pagrindinis kuras, bet ir kaip papildomas kuras kartu su anglimi ar mediena. Pagrindiniai jo pranašumai yra švarus degimas, t. y. mažas pelenų kiekis, patogus sandėliavimas. Jų vienoda struktūra leidžia ilgą laiką palaikyti pastovią temperatūrą ir išgauti tolygų žarijų paviršių.

Tinklai mėgėjų žvejyboje – aplinkosauginis pažeidimas: ką apie jų naudojimą reikia žinoti?

tinklaiŠiltuoju metų laiku dažnai žvejai išsitraukia žvejybos reikmenis ir stengiasi sugauti kuo didesnį laimikį, tačiau ne visada jis gaudomas legaliais įrenginiais. Dažniausias iš jų – tinklai. Aplinkosaugininkai primena, kada tinklų naudojimas ir jų laikymas mėgėjiškoje žvejyboje yra aplinkosauginis pažeidimas, o kada ne. Taip pat akcentuoja kokia atsakomybė laukia už nelegalų tinklų naudojimą. 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode