Kiek kainuoja dantų implantavimas?

implanŠiandien dantų implantus renkasi vis daugiau Lietuvos gyventojų, norinčių susigrąžinti gyvenimo komfortą netekus dantų. Dažnai pacientams kyla klausimas, kiek kainuoja dantų implantavimas? Šiame straipsnyje, klinikos ,,Dentaplanasgydytojai  pasidalins įžvalgomis kokia yra implantų kaina ir pateiks papildomos naudingos informacijos.

Iki 2026-ųjų pabaigos 6 tūkst. medikų bus apmokyti dirbti krizių, karo padėties metu

medikuIki 2026 metų pabaigos šeši tūkstančiai medikų ir kitų sveikatos sistemos darbuotojų turės būti apmokyti dirbti krizių, ekstremalių situacijų ar karo padėties metu, antradienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Anot ministerijos, iš viso pagal mokymų programą iki 2025-ųjų vidurio planuojama apmokyti tūkstantį specialistų, daugiau nei pusę iš jų – iki šių metų pabaigos.

Per dvi dienas pacientų pavežėjimo paslauga Lietuvoje suteikta 242 kartus

suteiktaPer dvi dienas pacientų pavežėjimo paslauga Lietuvoje suteikta 242 kartus, sulaukta per 2 tūkst. skambučių.

„Per dvi dienas mes sulaukėme šiek tiek daugiau negu 2 tūkst. skambučių, iš tų beveik 2,2 tūkst. skambučių yra užregistruoti 242 pervežimai visoje Lietuvoje“, – antradienį LRT radijui sakė Greitosios medicinos pagalbos tarnybos generalinis direktorius Nerijus Mikelionis.

Pacientų pavežėjimas visoje Lietuvoje pradėtas po bandomojo projekto, vykdyto nuo 2023-iųjų rugpjūčio 20-yje savivaldybių. Jo metu paslauga suteikta beveik 16 tūkst. kartų.

Saugiai ir smagiai: kuo pasirūpinti vandens sporto entuziastams?

vandenlentesVasaros sezono metu visi ieškome vaizdais užburiančių krantų įsimintinoms atostogų akimirkoms. Be atostogų, leidžiančių susipažinti su gamta, dar vienas svarbus prioritetas – linksmos ir aktyvios veiklos. Vandens sportas – vienas iš tokių užsiėmimų, kuris suteiks neįtikėtinai daug įspūdžių, jaudulio ir gerų emocijų.

Valstybinė ligonių kasa galės efektyviau ginti pacientų interesus

ligonineSeimas pritarė Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimams, kurie leis nuo 2025 m. liepos 1 d. Valstybinę ligonių kasą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir penkias teritorines ligonių kasas sujungti į vieną juridinį vienetą. Taip pat priimtomis įstatymo pataisomis VLK direktoriui įtvirtinta teisė taikyti minimalias poveikio priemones gydymo įstaigoms, vaistinėms ir kitiems ūkio subjektams, pažeidusiems teisės aktus.

Nuo liepos 1 d. įsigalioja atnaujintas kompensuojamųjų vaistų kainynas, į kurį įtraukti 2035 vaistiniai preparatai, priklausantys 853 vaistų grupėms

vaistine„Kompensuojamųjų vaistų kainynas yra atnaujinamas du kartus per metus, siekiant užtikrinti pacientams gydymą reikalingomis veikliosiomis medžiagomis. Kainyne esančių vaistų skaičius nuolat svyruoja, atsiranda naujų kompensuojamų vaistų, kai kurių kainyno grupių sudėtis keičiasi dėl visose ES šalyse atsirandančių laikinų tiekimo sutrikimų, tačiau svarbu, kad kiekvienoje vaistų grupėje pacientai galėtų rasti jų ligai gydyti reikalingą veikliąją medžiagą, vaisto formą ir stiprumą. Galime pasidžiaugti, kad nepaisant tiekimo sutrikimų iššūkių, augant kompensuojamuosius vaistus vartojančių pacientų skaičiui ir PSDF biudžeto išlaidoms, vaistų ir jų grupių skaičius kainyne ne tik išlieka stabilus, bet ir papildomas naujomis vaistų grupėmis“, – teigia sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Alergijų tyrimų rinką ketina supurtyti vietos verslininkai: įsijungė mokslininkai ir dirbtinis intelektas

alergijutyrimaiMedicinos laboratorijų įrangos verslu bei papildų gamyba užsiimantys Lietuvos verslininkai žengia į naują nišą – alergijų tyrimų rinką. Gavusi banko finansavimą, įmonė „Imunodiagnostika“ savo skaitmeninėse klinikose vartotojams pasiūlys naują beveik penkerius metus kurtą molekulinį kraujo tyrimų modelį.

Psichikos sveikatos stiprinimui – emocinės pagalbos programos, mokymai specialistams ir visuomenei

emocinesSiekiant didinti visuomenės psichologinio atsparumo įgūdžius, bus stiprinamas psichikos sveikatos raštingumas, atsiras pirmosios emocinės pagalbos įgūdžių stiprinimo programos, bus atnaujinta stigmatizavimo mažinimo iniciatyvų mokymų medžiaga ir vykdomi mokymai specialistams bei visuomenės grupėms. Šioms ir kitoms psichikos sveikatos priemonėms Sveikatos apsaugos ministerija suplanavo 5,4 mln. Eur investicijų iš Europos socialinio fondo ir bendrojo finansavimo lėšų.

Sveikatos priežiūros specialistams pritraukti – beveik 23 mln. Eur investicijų

pritrauktiSveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia šalies savivaldybes teikti paraiškas sveikatos priežiūros specialistų pritraukimui ir išlaikymui. Tam numatyta beveik 23 mln. Eur investicijų iš Europos socialinio fondo ir bendrojo finansavimo lėšų. Priemonėmis didelis dėmesys skiriamas specialistų pritraukimui į regionus, sveikatos mokslų srities studijų populiarinimui, skiriant įvairias finansines paskatas. Tikimasi, kad tai ne tik padės spręsti medikų trūkumo problemą, tačiau ir pagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams.

Kas yra aknė ir kaip ji gydoma?

akneAknė – tai dažniausiai pasitaikanti odos liga, kai ši nusėjama spuogais. Pastarieji dar smarkiau plinta, kai kantrybės netekę žmonės ima mėginti juos išspausti. To jokiu būdu negalima daryti, nes tada odoje dar labiau įsibėgėja uždegiminis procesas, o buvusių spuogų vietose ima formuotis randeliai arba pigmentinės dėmės.

Šalies gydymo įstaigose bus steigiamos gydymo bendruomenėse komandos

komandosSiekiant plėtoti psichikos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, kokybę bei įvairovę, dalyje šalies gydymo įstaigų bus steigiamos gydymo bendruomenėse komandos (GBK). Iš viso suplanuota įsteigti 19 tokių komandų: 8 visos apimties ir 11 mažesnių. Sveikatos apsaugos ministerija tam suplanavo 3,4  mln. Eur investicijų iš Europos regioninės plėtros fondo ir bendrojo finansavimo lėšų. 

Pacientui Lenkijoje bus persodintos Lietuvos donoro kepenys

lenkijojeLenkijos medikams trečiadienį perduotos Lietuvos donoro kepenys, kurios bus persodintos transplantacijos Varšuvoje laukiančiam pacientui.

Tai BNS patvirtino Nacionalinio transplantacijos biuro vadovė Audronė Būziuvienė.

„Šiąnakt buvo donorystės atvejis Lietuvoje, kai vienoje ligoninėje buvo donoras ir neturėjome recipiento Lietuvoje“, – BNS sakė ji.

Dantų gydymas sedacijoje: būdas be baimės susigrąžinti prarastus dantis?

odontologijaŠiandien dantų implantacija gali būti atliekama daugeliui pacientų. Tai optimalus, kokybiškas ir ilgaamžis šypsenos atkūrimo būdas.Tačiau kai kurie pacientai turi įvairių baimių ir atidėlioja vizitus pas odontologą, o dantys lieka negydyti. Pažangių technologijų dėka odontologai gali pasiūlyti dantų gydymą sedacijoje. Palanku yra tai, kad atliktų procedūrų pacientai neatsimena visiškai arba tik iš dalies, todėl tai gali užkirsti kelią ateities baimėms. Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pristatys jums, kodėl dantų gydymas sedacijoje yra puikus sprendimo būdas siekiant kokybiško ir malonaus dantų atkūrimo. Kviečiame skaityti toliau!

Nedarbingumo pažymėjimus nuo šiol galės išduoti slaugytojai ir akušeriai

slaugytojaiToliau plečiant slaugytojų ir akušerių funkcijas bei kompetencijas, sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymais jiems suteikti įgaliojimai išduoti pacientams nedarbingumo pažymėjimus.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad per pastaruosius metus slaugytojų bendruomenė sulaukė didelio pasitikėjimo ir profesinio įvertinimo, suteikiant vis didesnes atsakomybes ir svarbesnį vaidmenį gydymo įstaigų gyvenime.

Vairuotojai kviečiami pasitikrinti sveikatą: labiausiai suklusti turėtų 30-mečiai ir 65-mečiai

sveikataaNuo 2025 m. sausio 1 d., baigus galioti medicininei pažymai, nebegalios ir vairuotojo pažymėjimas. Kitaip tariant, vairuotojo medicininė pažyma turės galioti nuolat, o ne tik vairuotojo pažymėjimo keitimo metu. Nuo praėjusių metų lapkričio sveikatą pasitikrino daugiau nei 200 tūkst. vairuotojų, tačiau beveik tiek pat jų to dar nepadarė. Ypatingai suklusti turėtų 30-mečiai ir 65-erių metų amžiaus vairuotojai. 

Šeimų lankymo paslaugos taps prieinamos visoje Lietuvoje

lankymoBesilaukiančioms, ką tik pagimdžiusioms arba auginančioms vaikus iki dvejų metų moterims ir šeimoms ir toliau bus prieinama kvalifikuotų specialistų pagalba bei konsultacijos savo namuose. Sėkmingai pasibaigus bandomiesiems šeimų lankymo projektams, šios paslaugos nuo šiol apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis ir pradedamos diegti visoje Lietuvoje.

Lietuvoje stebimas užsikrėtimų legionelioze augimas, sako NVSC vadovas

augimaLietuvoje stebimas užsikrėtimų legionelioze augimas, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorius Vaidotas Gruodys.

„Fiksuota dar viena mirtis nuo legioneliozės, tai yra šiais metais jau ketvirta mirtis. Kai tuo tarpu per 2023 metus mes turėjome keturis atvejus. Tai reiškia, kad tikrai stebime užsikrėtimo šia liga augimą“, – antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorius Vaidotas Gruodys.

Elektroninė vaistų sąveikų tikrinimo sistema padeda užtikrinti pacientų kokybišką gydymą ir racionalų vaistų vartojimą

racionaluPacientui vartojant kelis skirtingus vaistus, sveikatos priežiūros specialistui labai svarbu žinoti kiekvieno vaisto galimą įtaką kito vaisto poveikiui bei įvertinti tokių sąveikų pasekmes paciento sveikatai. Tam Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva E. sveikatos sistemoje yra įdiegtas įrankis, leidžiantis sveikatos priežiūros specialistams elektroninėje sistemoje patikrinti pacientui skiriamų vaistų sąveikas su kitais jo vartojamais vaistais.

Pagerbti nusipelnę šalies medikai, slaugytojai ir sveikatos apsaugos darbuotojai

medikai2Balandžio 30 d. Vilniuje, Valdovų rūmuose vyko tradiciniai Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojami Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai. Už atsidavimą profesijai, sunkų ir pasiaukojantį darbą bei išskirtinius nuopelnus sveikatos sistemai, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys garbės ženklus įteikė 26 šalies gydytojams, 27 slaugytojoms ir 22 sveikatos apsaugos darbuotojams.

Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms

kasosNuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pagalbos priemones. Jos gydytojams padės atlikti itin sudėtingas širdies procedūras tiems pacientams, kurie neturi kitų gydymo alternatyvų. Tam pritarė Privalomojo sveikatos draudimo taryba.

Lietuva pereina prie naujos kartos psichikos sveikatos paslaugų

kartosPasinaudodama gerąja užsienio šalių praktika, Lietuva žengia paradigminį pokytį psichiatrijoje – nuo biomedicininio modelio (gydymo vaistais) pereinama prie platesnį spektrą paslaugų apimančio psichosocialinio modelio. Tam diegiamos į pacientą orientuotos, visa apimančio paciento atsigavimo (angl. – recovery) siekiančios, žmogaus teises atliepiančios psichikos sveikatos priežiūros paslaugos, tokios kaip atvejo vadyba bei psichikos ir elgesio sutrikimų gydymas bendruomenėje.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode