fotomenPrancūzijoje rudenį prasidėsiantis Lietuvos sezonas pritraukė daugiau nei 500 abiejų šalių menininkų, ekspertų ir atlikėjų, kurie įvairiuose miestuose surengs per 300 skirtingų renginių: nuo poezijos skaitymų Pompidu meno centre iki Paryžiaus metro stotyse eksponuojamų fotomenininkų darbų.

Per du šįmet ir pernai vykusius etapus atrinkta 130 projektų, kurie nuo rugsėjo 12-osios iki metų pabaigos bus pristatyti 30-yje Prancūzijos miestų.

„Besirengdami Sezonui stebėjome, kaip stiprėjo esamos partnerystės ir mezgėsi naujos. Tai sukuria didžiulį efektą, patyrėme, kad kultūra atidaro duris temoms ir sritims, kurios su kultūra nėra susijusios, bet aktualios ir prasmingos,“ – pranešime pirmadienį sakė Lietuvos kultūros instituto vadovė Julija Reklaitė.

Anot Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 komisarės Virginijos Vitkienės, Sezonas leis prancūzams išsamiau pažinti Lietuvos kultūrą, meną, istoriją, bei atvers dar platesnes galimybes ilgalaikei šalių partnerystei.

„Itin džiugu, kad programoje dominuoja šiuolaikinis menas, naujosios teatro formos, muzikos projektai, susitikimai su literatais ir mąstytojais, geopolitinių realijų diktuojami debatų ciklai, ekonomikos bei edukacijos renginiai ir, žinoma, gastronomijos projektai, leisiantys ne tik išvysti, išgirsti, bet ir paragauti Lietuvą“, – sakė V. Vitkienė.

Rugsėjo 12–14 dienomis vyksiantis sezono atidarymo savaitgalis bus gausus renginių Paryžiuje. Pompidou meno ir kultūros centras, bendradarbiaujant su MO muziejumi, atidarys parodą, pristatančią Lietuvos meno kolekciją nuo 1960-ųjų iki šių dienų.

Atidarymo savaitgalį Pompidu meno centre taip pat bus minima Poezijos diena, kurioje skambės Jono Meko eilės ir bus pristatyti nauji jo poezijos vertimai į prancūzų kalbą, Paryžiaus viešosiose erdvėse koncertuos chorai iš Lietuvos, vyks naujo Linos Lapelytės kūrinio premjera.

Į naktinę programą „Gaite Lyrique“ kultūros centre kvies „Radio Vilnius“ su lietuvių elektroninės muzikos atlikėjų programa.

Septyniose Paryžiaus metro stotyse nuo rugsėjo 12-osios prasidės ir iki Lietuvos sezono pabaigos truks bendras Prancūzijos nacionalinės bibliotekos, Paryžiaus metro, Lietuvos fotomenininkų sąjungos bei Kauno fotografijos galerijos projektas, kurio metu metro stotis puoš didelio formato Lietuvos fotomenininkų darbai.

Prieš prasidedant Sezonui, balandžio–birželio mėnesiais, Lietuvos ambasada Prancūzijoje organizuoja keliasdešimt diplomatijos, ekonomikos ir inovacijų skatinimo renginių, mokslo ir švietimo bendradarbiavimo projektų, pavadintų „Sezono Preliudo“ programa.

Lietuvos sezoną Prancūzijoje įgyvendina Lietuvos kultūros institutas ir Prancūzų institutas Paryžiuje.

Lietuvos kultūros instituto nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode